Google Arts&Culture po raz kolejny nas zaskakuje! Po trzech dniach świątecznego wypoczynku i podjadania przyda nam się porządny spacer – nawet taki wirtualny. Dzisiaj proponujemy Państwu coś naprawdę wyjątkowego. „Ukryty świat Parków Narodowych” to projekt, który powstał przy współpracy National Park Services oraz Google Arts&Culture, oferuje on 5 zapierających dech w piersiach wirtualnych wycieczek po 5 parkach narodowych.

Zaczynamy od Parku Narodowego Kenai Fjords, który znajduje się w południowej części stanu Alaska i obejmuje swoim obszarem część pola lodowego Hardinga. Ten segment obejmuje podróż kajakiem pośród gór lodowych, imponujący zjazd między szczelinami i obserwacje cofających się lodowców.

Wybierając kolejny z parków – Park Narodowy Wulkany Hawai’i, uzyskamy możliwość lotu nad aktywnymi wulkanami i przyglądanie się z bliska lawie oraz klifom wulkanicznym. Wycieczka po Parku Narodowym Carlsbad Caverns daje nam sposobność wniknięcia w sam środek rozpędzonego stada tysięcy nietoperzy, a także eksploracji wnętrza potężnych jaskiń i ich pięknych formacji. Imponujące wrażenie robi także konna przejażdżka przez kaniony Parku Narodowego Bryce Canyon, który rozciąga się na powierzchni 145,02 km2 i jest zamieszkały przez wiele gatunków dzikich zwierząt, takich jak kojoty czy pumy. Piątym z parków dostępnych do naszej dyspozycji jest Park Narodowy Dry Tortugas, który znajduje się w stanie Floryda, ta część przenosi nas pod wodę, mamy możliwość zanurkowania do wraku zatopionego statku, pływania pośród ogromnych raf koralowych i zwiedzenia fortu z okresu wojny secesyjnej.

Od wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie, chociaż pomijając jakikolwiek z tych Parków naprawdę wiele tracicie! Sprawdźcie tutaj – https://artsandculture.withgoogle.com/en-us/national-parks-service/parks

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick