Drodzy Państwo!

Pomyśleliśmy, że może to właśnie teraz, w trudnym okresie pandemii wirusa COVID-19 jest ten idealny moment, w którym pomimo trudności warto postawić na siebie. Mimo, że ściany naszych domów stanowią granice, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy każdego dnia przekraczali swoje własne, także te dotyczące uśpionych talentów.

A ponieważ prawdziwe emocje potrzebują światła dziennego, zapraszamy już dziś do skorzystania z kolejnej oferty Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, jaką jest KONKURS LITERACKI – NADZIEJA PRZEZ OKNO.
Konkurs adresowany jest do młodzieży jak i osób dorosłych, które zechcą w dowolnej formie podzielić się z nami przemyśleniami dotyczącymi aktualnie otaczającej nas rzeczywistości.
W myśl zasady, że nic innego jak głęboko skrywane emocje najsilniej kreują życiową przestrzeń, poprzez udział w konkursie nakłaniamy do próby odnalezienia tytułowej nadziei.
Otwórzmy wspólnie ten nowy świat, weźmy głęboki wdech i postarajmy się przekuć wszelką słabość w odwagę i siłę twórczą.
Może to właśnie przelana na papier refleksja okaże się zbawiennym lekarstwem na…?
Pragniemy też zwrócić uwagę, że pomimo wszechobecnego lęku, do naszych domów powróciły zapomniane serdeczności, a za oknami ponownie do życia budzi się wiosna.

Konkurs NADZIEJA PRZEZ OKNO jest literacką próbą odnalezienia elementarnych prawd i ponadczasowych, uniwersalnych wartości. Tego wszystkiego co zapomniane, jak również tego co stanowi głęboką, pełną nadziei refleksję.
A ponieważ szczególnie zależy nam na Państwa dobrym samopoczuciu, tym bardziej nakłaniamy do zapoznania się z obowiązującymi w konkursie zasadami, spośród których najistotniejsze to odnalezienie w sobie pozytywnych emocji i nadziei pomimo.
Ktoś z Państwa może pomyśli, że to nie najlepszy moment na marzenia.
My odpowiadamy – nic bardziej mylnego!
Planujmy właśnie teraz, rozpiszmy marzenia punkt po punkcie, uzdrawiajmy myśli i duszę głęboko wierząc, że to co uszczęśliwia najbardziej jest na wciągnięcie ręki.
W otaczającej nas, trudnej rzeczywistości to nic innego jak właśnie nadzieja nie pozwala pogrążyć się w smutnej bezradności a proponowany przez nas konkurs, jest niczym innym jak próbą jej odnalezienia.
Pełni optymizmu przekonani jesteśmy, że literacka podróż w głąb siebie NADZIEJA PRZEZ OKNO, pozwoli nam wspólnie z Państwem uwierzyć w niezwykle krzepiący w obecnej sytuacji sens słów tegorocznej Noblistki Olgi Tokarczuk – ,,Skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej ”

Regulamin, oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.ckissepolno.com.pl w zakładce – Kalendarz imprez CKiS.