źródło: www.csir-sepolno.pl

Przystań żeglarska, molo spacerowe, kawiarnia i amfiteatr to wszystko znajduje się w jednym miejscu tuż nad Jeziorem Sępoleńskim. Swoją popularność zyskało dzięki świetnej lokalizacji oraz cudownemu widokowi. Niejednemu turyście zachód słońca widziany z sępoleńskiego molo zostaje na zawsze w pamięci. Jednak ta drewniana konstrukcja nie pełni jedynie funkcji spacerowo-widokowej. Na amfiteatrze mieszczącym ok. 200 osób odbywają się w okresie letnim spektakle, koncerty oraz występy przygotowane przez miejscowe zespoły, jak i popularne w całej Polsce grupy muzyczne. Mieści się tam również przystań, z której można wypłynąć na rejs lub zobaczyć odbywające się na jeziorze regaty żeglarskie. Miłą atmosferę przebywania na molo wzbogaca sezonowa kawiarnia wraz z zadaszeniem pozwalająca na relaks w bajeczniej scenerii. Bez najmniejszych problemów dojedziecie Państwo pod samo molo – od ul. Jeziornej znajduje się przy nim parking. Serdecznie zapraszamy!

Plaża miejska w Sępólnie Krajeńskim

źródło: www.gmina-sepolno.pl

Zlokalizowana nad pięknym Jeziorem Sępoleńskim plaża jest jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców, ale nie tylko. Zyskała rzesze zagranicznych fanów, którzy chętnie na nią wracają. To nie tylko ze względu na malowniczy krajobraz, między innymi to dzięki licznej, pobliskiej bazie noclegowej – tuż przy plaży w lasku znajduje się pole namiotowe wyposażone w oświetlony budynek higieniczno-sanitarny. Nieopodal znajduje się EKOBAZA, idealne miejsce do organizowania pikników, ognisk i różnego rodzaju spotkań. W jej pobliżu znajduje się wieża, z której szczytu rozpościera się przepiękny widok na Jezioro Sępoleńskie. Plaża jest zlokalizowana z dala od centrum miasta, otaczają ją drzewa. Zapewnia to plażowiczom spokojną, cichą i sprzyjającą do odpoczynku na łonie natury atmosferę. Dojazd nie powinien nikomu sprawić kłopotu, na miejscu znajdują się zlokalizowane w lesie bezpłatne parkingi w bliskim sąsiedztwie plaży. Obiekt jest zadbany, w roku 2019 na sępoleńskiej plaży pojawił się nowy, funkcjonalny pomost umożliwiający bezpieczną kąpiel pod okiem ratowników.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO

Plaża w Sępólnie Krajeńskim wyposażona jest w wypożyczalnię sprzętów wodnych. Zapraszamy do odwiedzenia tego miejsca i zachwycenia się jego pięknem!


Promenada

Sępoleńska plaża miejska to nie tylko opalanie się i uprawianie sportów, to przede wszystkim wspaniała promenada przyległa do plaży. Wyłożona na całej długości kostką brukową zachwyca urokiem i ciszą, sprawia, że nie mamy ochoty jej opuszczać. Jest świetnym miejscem na rodzinne spacery, ale również to idealne miejsce dla fotografów. Liczne pagórki, mosty i wzniesienia nie pozwolą nam ani na chwilę odłożyć aparatu, a my sami będziemy zachwyceni tym miejscem. Promenadę na całej swej długości uzupełnia trasa rowerowa z ławeczkami do odpoczynku, parkingami dla rowerów oraz atrakcjami takimi jak np. możliwość jazdy rowerem po terenie leśnym, odpoczynek w pobliżu minitężni, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy, spacer trasą ekoprzystanków – tablic edukacyjnych dotyczących fauny i flory tutejszych terenów. Każdy, kto chociaż raz tutaj przyjedzie, z pewnością będzie chciał powrócić.