źródło: www.csir-sepolno.pl

Molo z kawiarnią i amfiteatrem

Molo – budowla hydrotechniczna; pomost usytuowany prostopadle do linii brzegowej zbiornika wodnego. To tyle z definicji, bo jak sami Państwo zobaczycie nijak to ma się do naszego pięknego obiektu w Sępólnie Krajeńskim zlokalizowanego po południowo – zachodniej stronie Jeziora Sępoleńskiego. Molo spacerowe o konstrukcji drewnianej z funkcją przystani żeglarskiej oraz amfiteatr dla 200 widzów wraz ze sceną na wodzie stało się najpopularniejszym miejscem rekreacyjno – imprezowym w naszym mieście. Kawiarnia sezonowa wraz z zadaszonym tarasem zapewni Państwu możliwość odpoczynku, w przepięknej scenerii.

Bez najmniejszych problemów dojedziecie Państwo pod samo molo. Zapewniamy Państwu parking od ulicy Jeziornej zakończony placem manewrowym, który wykorzystywany jest jedynie podczas imprez okolicznościowych. Podobno rejsu nie da się opisać, trzeba go przeżyć. Tak również jest z tym urokliwym miejscem. Musisz przyjechać, by doznać, poczuć i pokochać to miejsce. Zapraszamy!

źródło: www.csir-sepolno.pl


źródło: www.csir-sepolno.pl

Plaża miejska w Sępólnie Krajeńskim

Plaża miejska w Sępólnie Kr. to ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców, ale czy tylko ich? Zlokalizowana nad pięknym Jeziorem Sępoleńskim przyciąga gości nie tylko z Polski, ale i również zza granicy między innymi ze względu na liczną, pobliską bazę noclegową.

Sama plaża zlokalizowana jest poza centrum miasta, w kompleksie leśnym. Dojazd do niej nie powinien jednak nikomu przysporzyć kłopotu, a na samochody czekają zlokalizowane w kilku miejscach w lesie duże parkingi. Samochód możemy zaparkować dosłownie 10 kroków od plaży, a następnie cieszyć się urokami tego miejsca.

Sam obiekt jest wyjątkowo czysty i zadbany. Piasek przy brzegu delikatnie głaszcze nasze stopy, a molo zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, umożliwia pieszy odpoczynek od opalania się.

Ale plaża miejska w Sępólnie to nie tylko opalanie się i uprawianie sportów. To przede wszystkim wspaniała promenada przyległa do plaży. Wyłożona na całej długości kostką brukową zachwyca pięknem, ciszą, sprawia, że nie mamy ochoty jej opuszczać. To idealne wręcz miejsce dla fotografów. Liczne pagórki, mosty i wzniesienia nie pozwolą nam ani na chwilę odłożyć aparatu, a my sami będziemy zachwyceni tym miejscem.

Promenada na całej swej długości uzupełnia trasa rowerowa z ławeczkami do odpoczynku, parkingami dla rowerów oraz atrakcjami takimi jak np. możliwość wyczynowej jazdy rowerem po terenie leśnym. Kto chociaż raz tutaj przyjedzie, będzie miał ochotę wracać na plażę miejską i promenadę w Sępólnie jak najczęściej.

źródło: www.csir-sepolno.pl


Plaża miejska w Więcborku

Plaża miejska w Więcborku jest plażą strzeżoną. Tu spokojnie można się kąpać pod okiem ratownika, który dba o bezpieczeństwo.