źródło: www.csir-sepolno.pl

Przystań żeglarska, molo spacerowe, kawiarnia i amfiteatr – to wszystko znajduje się w jednym miejscu tuż nad Jeziorem Sępoleńskim. Jedno z miejsc rekreacyjno-imprezowych. Swoją popularność zyskało dzięki świetnej lokalizacji oraz cudownemu widokowi.

Niejednemu turyście zachód słońca widziany z sępoleńskiego molo zostaje w pamięci. Jednak ta drewniana konstrukcja nie pełni jedynie funkcji spacerowo-widokowej. Na amfiteatrze mieszczącym 200 osób odbywają się w okresie letnim spektakle, koncerty oraz występy przygotowane przez miejscowe zespoły, jak i popularne na całą Polskę grupy muzyczne.

Mieści się tam również przystań żeglarska, z której można wypłynąć na rejs lub zobaczyć odbywające się na jeziorze regaty żeglarskie. Miłą atmosferę przebywania na molo wzbogaca sezonowa kawiarnia wraz z zadaszeniem pozwalająca na relaks w bajeczniej scenerii. Jest to idealne miejsce spędzania czasu dla rodzin.

Bez najmniejszych problemów dojedziecie Państwo pod samo molo. Zapewniamy Państwu parking od ulicy Jeziornej zakończony placem manewrowym, który wykorzystywany jest jedynie podczas imprez okolicznościowych. Tego miejsca nie da się opisać słowami, trzeba przyjechać, by doznać, poczuć i pokochać to miejsce. Zapraszamy!

Plaża miejska w Sępólnie Krajeńskim

źródło: www.gmina-sepolno.pl

Zlokalizowana nad pięknym Jeziorem Sępoleńskim plaża jest jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców, ale nie tylko. Zyskała rzesze zagranicznych fanów, którzy chętnie wracają. To nie tylko ze względu na malowniczy krajobraz, między innymi to dzięki licznej, pobliskiej bazie noclegowej, tuż przy plaży w lasku znajduje się pole namiotowe wyposażone w oświetlony budynek higieniczno-sanitarny. Z pola namiotowego mamy piękny widok na jezioro, a kawałek dalej znajduje się EKO-BAZA – idealne miejsce do organizowania pikników ognisk i różnego rodzaju spotkań. Plaża sama w sobie jest zlokalizowana z dala od centrum miasta, co stwarza spokojny, cichy klimat dla plażowiczów odpoczywających na łonie natury w towarzystwie drzew, oddzielającym plażę od głównych ulic Sępólna.

Dojazd nie powinien nikomu stworzyć kłopotu, na miejscu znajdują się zlokalizowane w lesie bezpłatne parkingi zaledwie kilka kroków od plaży. Obiekt jest zadbany, od niedawna na sępoleńskiej plaży pojawił się nowo wybudowany, funkcjonalny pomost umożliwiający bezpieczną kąpiel pod okiem ratowników.

Plaża w Sępólnie Krajeńskim daje wiele możliwości takich jak wypożyczenie sprzętów wodnych i odczucie piękna jeziora na własnej skórze.

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU WODNEGO

Plaża miejska w Sępólnie to nie tylko opalanie się i uprawianie sportów, to przede wszystkim wspaniała promenada przyległa do plaży. Wyłożona na całej długości kostką brukową zachwyca urokiem i ciszą, sprawia, że nie mamy ochoty jej opuszczać. Jest świetnym miejscem na rodzinne spacery, ale również to idealne miejsce dla fotografów. Liczne pagórki, mosty i wzniesienia nie pozwolą nam ani na chwilę odłożyć aparatu, a my sami będziemy zachwyceni tym miejscem. Promenadę na całej swej długości uzupełnia trasa rowerowa z ławeczkami do odpoczynku, parkingami dla rowerów oraz atrakcjami takimi jak np. możliwość wyczynowej jazdy rowerem po terenie leśnym. Kto chociaż raz tutaj przyjedzie, będzie miał ochotę wracać jak najczęściej.