W Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe zaplanowane w ramach projektu „Witaj przyrodo, witaj przygodo – kadrujemy Krajnę” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

„Krajna – co wiem o naszej małej ojczyźnie” – pod tym hasłem upłynęło uczestnikom projektu pierwsze warsztatowe spotkanie, podczas którego zostały przekazane w formie prezentacji multimedialnej najważniejsze i najciekawsze informacje o Krajnie. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. skąd pochodzi słowo Krajna, jakie są jej terytorialne granice, poznali elementy stroju krajeńskiego, motywy zdobnicze, wysłuchali hymnu Krajny oraz poznali najciekawsze miejsca mieszczące się na jej terenie. Projektowali również widokówki z pozdrowieniami z Krajny.

Przed nami zajęcia, podczas których poznamy ciekawostki o Krajeńskim Parku Krajobrazowym – jego faunie i florze, następnie o ekologii i ochronie środowiska na ziemi krajeńskiej. W sierpniu odbędzie się żywa lekcja przyrody – plenerowe zajęcia drogą ekoprzystanków informujących o danych ekosystemach połączona z fotografowaniem fauny i flory krajeńskiej.