W Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się drugie zajęcia warsztatowe zaplanowane w ramach projektu „Witaj przyrodo, witaj przygodo – kadrujemy Krajnę” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Krajeński Park Krajobrazowy to najmłodszy i zarazem największy park w Województwie Kujawsko-Pomorskim i jeden z największych w Polsce. Tematem naszego spotkania była fauna i flora pojezierza krajeńskiego. Za pomocą prezentacji multimedialnej zawierającej najważniejsze informacje o ekosystemie ziemi krajeńskiej, uczestnicy zajęć poznali również 5 rezerwatów przyrody, mieszczących się na terenie Parku: „Lutowo”, „Gaj Krajeński”, „Buczyna”, „Dęby Krajeńskie”, „Jezioro Wieleckie” oraz Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Torfowisko Messy”. Na terenie Parku znajduje się ponad 100 jezior, posiada on bogatą roślinność oraz występują w nim różnorodne okazy zwierząt. Te ostatnie zainspirowały uczestników do stworzenia plakatów, przedstawiających faunę Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Przed nami jeszcze zajęcia o ekologii i ochronie środowiska na ziemi krajeńskiej. W sierpniu odbędzie się także żywa lekcja przyrody – plenerowe zajęcia drogą ekoprzystanków informujących o danych ekosystemach połączona z fotografowaniem fauny i flory Krajny.