16 listopada 2019 r. w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim w ramach cyklu zajęć „Dbajmy o krajeńską ziemię” przeprowadzono warsztaty komputerowe pn. „Ekologia na co dzień”.

Oddzielenie użytecznych materiałów, takich jak papier, szkło i metale od reszty śmieci, to jedna z głównych trudności skutecznego recyklingu. W specjalnych zakładach sortuje się mieszaninę przeróżnych odpadów, jednak byłoby o wiele lepiej, gdyby śmieci nie były tak pomieszane i gdybyśmy sami porządkowali je w domu.

Dzieci, które uczestniczyły w warsztatach komputerowych, wykazały się nie tylko dobrą znajomością ekologicznych postaw, ale także korzystania z komputera. Świetnie poradziły sobie ze znalezieniem informacji na temat ekologii oraz wyszukały ciekawe, proekologiczne gry. Jedna z nich dotyczyła zasad prawidłowej segregacji – dzięki niej mieliśmy szansę sprawdzić naszą wiedzę w praktyce.

Na koniec warsztatów młodzi ekolodzy podali własne pomysły dotyczące promowania ekologii na co dzień. Wśród podanych znalazły się propozycje: wytwarzać mniej odpadów, nie zaśmiecać lasów, korzystać z toreb wielokrotnego użytku i sortować odpady w domu, ponieważ ułatwi i przyspieszy to recykling. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.