„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – pod tym hasłem 22 lutego br. odbyły się zajęcia dla dzieci w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim.

Pierwsza część spotkania poświęcona była ogólnym korzyściom płynącym z uprawiania sportu. Zarówno pora roku, jak i odbywające się w dniach 9–25 lutego br. w południowokoreańskim Pjongczangu Zimowe Igrzyska Olimpijskie, zainspirowały nas do przyjrzenia się sportom zimowym oraz historii igrzysk. Uczestnicy zajęć bardzo chętnie włączali się do rozmowy na tematy związane ze sportami zimowymi.
Następnie, każdy z uczestników brał udział w zabawie ruchowej polegającej na tym, że każdy uczestnik miał powiedzieć ulubioną dyscyplinę sportową, a następnie za pomocą papierowej kostki wybrać innego uczestnika zabawy, aby odtworzył i zaprezentował, jak wykonuje się dany sport. Potem przeszliśmy do zadania plastycznego – zadaniem dzieci było wykonanie plakatów zachęcających do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.
Zapraszamy na kolejne zajęcia już w marcu!