27 września obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki – z tej okazji w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne z cyklu „Dbajmy o krajeńską ziemię”, poświęcone zagadnieniu turystyki. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat tego, co kryje się pod pojęciem turystyki oraz kim jest turysta. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego ludzie podróżują i jakie korzyści niesie za sobą zwiedzanie różnych, ciekawych miejsc. Opowiedzieliśmy też o tym, na czym polega praca w Punkcie Informacji Turystycznej – dlaczego turyści wypoczywający na naszych terenach nas odwiedzają i w jaki sposób im pomagamy.

Spotkanie zakończyliśmy plastycznym akcentem – uczniowie nadali barw szkicom-pocztówkom, które przedstawiały różne charakterystyczne dla Sępólna Krajeńskiego budynki m.in. Centrum Aktywności Społecznej, w którym mieści się nasz punkt, Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Sportu i Rekreacji, kościół, a także ważny dla każdego mieszkańca herb Gminy Sępólno Krajeńskie. Uczniowie z wielką starannością wykonali to zadanie.

Zadanie „Punkt Informacji Turystycznej” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.