30.05.2018 r.
godz. 11:00
stadion miejski, Sępólno Krajeńskie

Niepowtarzalna okazja do edukacyjnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas plenerowego pikniku wpisującego się w program obchodów 100-lecia Niepodległości w gminie Sępólno Krajeńskie dzieci będą miały jedyny w swoim rodzaju przywilej uczestniczenia w pokazach i zabawach historycznych oraz tych prezentowanych przez współczesne służby mundurowe.
Atrakcyjna forma wydarzenia pozwoli najmłodszym uczestnikom zapoznać się z dziejami Polski, a także w atmosferze patriotyzmu bez patosu przybliżyć wiedzę na temat polskich symboli narodowych – godła, flagi oraz hymnu.
Pośród licznych widowisk i walk rycerskich kmicicowej kompaniji pojawią się między innymi mundury Regimentu Buławy Wielkiej Koronnej, mundury Regimentu Działyńskiego z okresu Sejmu Wielkiego, umundurowana polska kawaleria, Pułk Ułanów Wielkopolskich czy żołnierze Pierwszej Dywizji im. Tadeusza Kościuszki.
„Jesteśmy Polką i Polakiem” to projekt adresowany do najmłodszych, kształtujący postawę szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie.
Serdecznie zapraszamy już dziś na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie z dziejów historii