21 maja 2018 r. w Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim w ramach spotkań edukacyjno-plastycznych odbyły się zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 pt. „Co zrobić w lesie, gdy…?”, których inspirację stanowiła bardzo praktyczna publikacja Edwarda Marszałka poświęcona zachowaniu bezpieczeństwa w lesie.
Ogień to bezsprzecznie najgroźniejszy wróg lasu, a więc należy dołożyć wszelkich starań, aby się nie przyczynić do jego wywołania. Nie można zostawiać w lesie śmieci – szczególnie niebezpieczne są szklane butelki, które skupiając promienie słoneczne, mogą doprowadzić do pożaru. To bardzo smutne, ale aż do 90% pożarów przyczynia się właśnie człowiek!
A jak zachować się, kiedy spotkamy ranne zwierzę, złapie nas burza, natkniemy się na dzikie wysypisko śmieci lub wrócimy z wycieczki do lasu z niebezpiecznym dla zdrowia kleszczem? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań poznali uczniowie, którzy po części teoretycznej mieli szansę sprawdzić zdobytą wiedzę poprzez rozwiązanie interaktywnego quizu. Uczestnicy zajęć wspaniale poradzili sobie z pytaniami oraz w trakcie zajęć chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z wędrówkami po lesie. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.