W Punkcie Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim 14.11.2018 r. odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne dla dzieci pn. „Historia mojego miasta”.

Czy wiesz, że pierwszym znanym właścicielem Sępólna był Hektor Ostroróg z Pakości, a najstarsze zapisy kronikarskie na temat osadnictwa na tym terenie pojawiły się już 1113 r., czyli w XII wieku? Kiedy Sępólno Krajeńskie otrzymało prawa miejskie? Z rąk którego króla Polski te prawa przyznano?

Środowe spotkania w Punkcie Informacji Turystycznej pełne było ciekawostek na temat historii naszego miasta. Nie zabrakło także informacji o św. Wawrzyńcu. Jego wizerunek umieszczony na niebieskim tle stanowi herb naszej Gminy. Św. Wawrzyniec ma żółtą aureolę, ornat koloru żółto-czerwonego i czerwone ciżmy, a w prawej ręce trzyma kratę. Uczestnicy zajęć układali również puzzle ze zdjęć, które dotyczyły uroczystych obchodów związanych ze 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Zadanie „Punkt Informacji Turystycznej” realizowane przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim jest finansowane ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.