Pałac Komierowo

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskie

zapraszają na
Wiosenny wieczór melodii ze słodkim akcentem

23 marca 2024 r., godz. 18:00

podczas wieczoru wystąpi

Emilia Pawłowska – akustycznie

 

Emilia Pawłowska – śpiew

Igor Nowicki – piano

Maciej Olesiński – gitara akustyczna

Kamil Miszewski – instrumenty perkusyjne

 

W trakcie wyjątkowego koncertu będziecie mieli okazję delektować się wyjątkowymi melodiami a w akustycznej odsłonie, które przywołają na myśl ciepłe wiosenne dni, a także wprawią Was w błogi nastrój. Muzyka wypełni przestrzeń nutami pełnymi uroku i subtelności, dodając wiosennej aurze niepowtarzalny charakter. Na gości tego wieczoru będzie również czekał słodki akcent przygotowany przez restaurację naszego Pałacu. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki oraz tych, którzy pragną spędzić wieczór w wyjątkowej atmosferze, otoczeni pięknem dźwięków.

………………………………………………

Emilia Pawłowska — śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. Na scenę powróciła w 2018 r., po kilkunastu latach przerwy. Wcześniej znana pod panieńskim nazwiskiem Isbaner – laureatka kilku konkursów piosenki o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim m.in. udział w  XXX Festiwalu Artystycznym  Młodzieży Akademickiej FAMA 2000  – udział w koncercie laureatów. Kilkakrotnie gościnnie występowała na antenie TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Poznań i  TYP2.  Brała udział „Szansie na Sukces” w 2006 r. z zespołem HARLEM.  Ma w swoim dorobku płytę “Strugami wylewać miłość” nagraną w 2000 roku w MGOK w Więcborku. W roku 2000 r. brała także udział w nagraniach płyty z okazji 25-lecia istnienia Big Bandu Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, która była nagrywana w studio Radia PIK w Bydgoszczy.   Po mimo wielu sukcesów zawodowych i szczęśliwej rodziny nie zapomniała o piosence. Po dłuższej przerwie debiutuje mierząc się ponownie z własną wrażliwością.

W roku 2019 nagrała płytę „Czas nas uczy pogody” na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w aranżacjach Roberta Wiórkiewicza. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media. W roku 2021 przy współpracy m.in. Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała autorską płytę „Niebo nad jeziorem”, która została wydana przez wydawnictwo SOLITON.  „Niebo nad jeziorem” jest niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem i ciekawie opracowanym, muzycznym objawieniem kompozytorskim. Utrzymane z nostalgicznym nastroju kompozycje Emilii Pawłowskiej i Adama Lemańczyka stanowią mocne, emocjonalne odniesienie do poezji Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Jest w tej sesji sporo „jazzowej kobiecości”, która może być wypełnieniem każdego nastroju. Precyzyjnie zaaranżowane brzmienie jest ważnym atrybutem nagrania i staje się równoważną struktura całej tej pięknej, poetycko-muzycznej opowieści”  – Dionizy Piątkowski – jazz.pl.

 

Artystka, podczas koncertu zaprezentuje wybrane utwory z albumu  „Czas nas uczy pogody” oraz z autorskiego albumu „Niebo nad jeziorem” w lekkich, akustycznych aranżacjach.

Posłuchaj albumu: https://id.ffm.to/niebonadjeziorem

Przykłady video: https://www.youtube.com/@emiliapawlowska_music

Przykłady recenzji:

https://jazz.pl/emilia-pawlowska-niebo-nad-jeziorem-soliton/

https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2021/06/11/emilia-pawlowska-niebo-nad-jeziorem-recenzja/

Pozostałe informacje:  http://emiliapawlowska.pl

……………………………..

Rezerwacji miejsc można dokonać po nr telefonu

525 444 444 lub 508 044 070

Wstęp na wydarzenie ze słodkim poczęstunkiem płatny.

Cena 70 zł od osoby.