Już za chwilę, 30 stycznia, po raz 30 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku w jej składzie znajdzie się także sztab z Sępólna Krajeńskiego. Tym razem, ze względu na okoliczności, Orkiestra postara się dotrzeć do Was!

Ruszamy w objazdową trasę – wyposażeni w czerwone serduszka, instrumenty i gotowi na artystyczne niespodzianki odwiedzimy mieszkańców pobliskich miejscowości, którzy z różnych względów nie mogą pojawić się w siedzibie sępoleńskiego sztabu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to inicjatywa, która jednoczy wszystkich ludzi dobrej woli, w dniu WOŚPowych finałów w całej Polsce (i nie tylko) odbywają się rozmaite akcje dobroczynne i wydarzenia artystyczne, jubileuszowy, 30 finał pragniemy uczynić prawdziwym świętem wspólnotowego pomagania potrzebującym.

Przypominamy, że kwestować będziemy na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Za zebrane pieniądze zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt wykorzystywany m.in. do badania dna oka, pomiaru ciśnienia śródgałkowego, bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń czy leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.

Wypatrujcie nas w swoich miejscowościach, radosna ekipa sępoleńskiego sztabu zamierza podzielić się z Wami dobrą energią i entuzjazmem, które od 30 lat są paliwem napędowym najpiękniejszej i najgłośniejszej Orkiestry świata.