Tradycja Świąt Bożego Narodzenia potrafi przetrwać mimo przeszkód, dostosowując się do zmieniającego świata i nie gubiąc tego, co w niej ważne. Trwa od wieków i żadne przeciwności nie zdołały ją powstrzymać skoro doczekała czasów obecnych.

Czas pandemii koronawirusa również jej nie złamie, choć atmosfery świąt, która jest podczas spotkań i koncertów, nie da się w pełni odtworzyć w czterech ścianach mieszkań. Praca w kulturze związana jest z bezpośrednim kontaktem z odbiorcami, potrzebne są próby, spotkania, warsztaty, widz. Kiedy nadchodzi grudzień w Wiejskim Ośrodku Kultury tętni życie jeszcze bardziej. “Modraki” intensywniej ćwiczą tańce ludowe, “Lutowianie” uczą się nowych pastorałek i śpiewają kolędy. Młodzi aktorzy przygotowują “Jasełka”, podczas warsztatów “Wesołego Elfika” powstają świąteczne dekoracje.

Jednak nie w tym roku, dlaczego? Ten rok jest szczególny. Zmęczeni sytuacją i codziennymi troskami, czekamy na wymarzone święta. Niektóre propozycje ofert udało się nam przedstawić online. “Boże Narodzenie” nie może obejść się bez ozdób i dekoracji świątecznych, bez zapachu pieczonych pierników. Dekorujemy nasze domy i obejścia. W ten wyjątkowy czas nawet prosta skrzynka po jabłkach ma swoje zastosowanie, a zwykła deska nabiera niecodziennego znaczenia.

Mikołaj również nie zapomniał o najmłodszych, odwiedzając ich nietypowym pojazdem.
Kochani życzę Wam aby spełniły się wszystkie świąteczne życzenia.
Dzielmy się miłością i miejmy nadzieję, że Nowy Rok 2021 przyniesie nam radości wiele.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Kierownik WOK M. Senska