Szanowni Państwo, informujemy że Centrum Kultury i Sztuki odwołuje wydarzenia artystyczne sępoleńskiej wiosny. Zaplanowane na kwiecień i maj koncerty Anity Lipnickiej, zespołu Pectus czy Ryszarda Bazarnika nie odbędą się. Nie odbędzie się także jedno z ciekawszych w naszej opinii wydarzeń, które zaplanowaliśmy dla Państwa, mianowicie pierwszy Sępoleński Festiwal Światła. To konkretne wydarzenie udało nam się na szczęście przenieść na przyszły rok.

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 jesteśmy zmuszeni odwołać wiele wydarzeń, na których organizacje bądź współorganizacje cieszyliśmy się jeszcze na początku roku. Nie odbędą się zarówno te wewnętrzne spotkania i wydarzenia, jak jubileusz 15-lecia grupy teatralnej „Czas Wyobraźni”, obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, seanse z kinem Zakrzywienie Czasoprzestrzeni czy Turniej Słowa, ale także te większe, adresowane do szerszej publiczności, takie jak pokazy historyczne dla dzieci, koncert na największym bębnie na świecie, koncert papieski „Z obłoków na ziemie”, obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święta Konstytucji 3 maja oraz wspomniane we wstępie koncerty takich gwiazd jak Anita Lipnicka czy Pectus. Łącznie ponad 20 koncertów, spektakli i spotkań.

Powyższe wydarzenia miały swoje źródło finansowania ze źródeł zewnętrznych, z umów partnerskich bądź z wynajmu i udostępnienia sali. Przykro jest rezygnować z tak wspaniałych przedsięwzięć, nie mamy jednak innego wyjścia, pozostaje nam tylko wypatrywać z nadzieją poprawy sytuacji i liczyć, że w myśl przysłowia – „co się odwlecze to nie uciecze” i jeszcze będziemy wspólnie przeżywali te wszystkie artystyczne emocje, z których teraz z tak ciężkim sercem rezygnujemy. Bądźcie Państwo z nami!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick