„Raduje się serce”, jak głosił tytuł koncertu przygotowanego z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Raduje, bo 11 listopada to niezmiennie data doniosła w kalendarzu świąt państwowych, ale także w kalendarzu wydarzeń kulturalno-artystycznych. Co roku tego dnia staramy się przygotować coś wyjątkowego, bo też i okoliczność ku temu jest wyjątkowa, i obchody Narodowego Święta Niepodległości zawsze traktujemy z wielkim pietyzmem i ekscytacją. Nawet jeśli, tak jak w tym roku, musieliśmy radzić sobie w niecodziennej formule, wymuszonej okolicznościami, do których nadal nie możemy się wszyscy przyzwyczaić. Tym niemniej wierzymy, że koncertowa propozycja w wykonaniu bydgoskich artystów, Joanny Wojnowskiej oraz Krzysztofa Filasińskiego przypadła Państwu do gustu. Świadczą o tym internetowe zasięgi i liczba wyświetleń występu, który transmitowaliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jesteśmy przekonani, że podśpiewaliście Państwo razem z nami przed ekranami swoich komputerów słowa doskonale wszystkim znanych pieśni patriotycznych, dzięki czemu przynajmniej na czas koncertu byliśmy razem i razem świętowaliśmy 102 urodziny Polski Niepodległej.

Jeśli jednak nie udało się Państwu uczestniczyć w transmisji 11 listopada, nic straconego, występ możecie Państwo w dowolnej chwili zarówno na naszej stronie internetowej, jak i na YouTube pod linkiem (https://www.youtube.com/watch?v=2mSYhVMvB0E). Gorąco zachęcamy! Można klaskać, śpiewać nawet należy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Michał Pick
Fot. – Jacek Wojtania