„Przy ulicy BAMBINO” to propozycja dla wszystkich milusińskich, którzy zechcą uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o swoich najskrytszych, dziecięcych marzeniach w formie barwnego rysunku.

Pomyśleliśmy, że okres wakacji to najlepszy moment aby najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, a także przybyli do niego mali goście, poczuli się równie ważni, a nawet ważniejsi od nas dorosłych.

Podążając za myślą, że niczym nieskrępowana dziecięca wyobraźnia jest najlepszym antidotum na szarość dnia codziennego, jednogłośnie postanowiliśmy ulicę BAMBINO mieszczącą się w okolicy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, oddać na czas wakacji we władanie dzieciom.

Naszym cichym marzeniem jest, aby stworzona przez nas ulica w BAMBINOWYM kolorze, stała się najbarwniejszym oraz najczęściej odwiedzanym miejscem na wakacyjnej mapie Sępólna.

„Chodź pomaluj nasz świat”, to zaproszenie adresowane do wszystkich dzieci, które zechcą za pomocą kolorowej kredy i wyobraźni, być współtwórcami naszego projektu, a przede wszystkim honorowymi przedstawicielami BAMBINOWEJ ulicy.

Już w najbliższy piątek o godzinie 10:00, każdy kto nie utracił bezcennej radości dziecka, może pozostawić swój ślad w postaci rysunku na jedynej w swoim rodzaju, barwnej ulicy naszego miasta.

Począwszy od piątku 3 lipca 2020 roku, w godzinach od 9:00 do 15:00 każdego dnia wyłączając sobotę oraz niedzielę, zapraszamy chętne do udziału w projekcie dzieci.

Udostępniamy małym twórcom zarówno kredę jak i bezcenny skrawek ulicy, która mamy nadzieję już wkrótce rozbłyśnie niepowtarzalną paletą barw.

Tekst; Ewa Quiring-Korczak
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim