Przed nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku odbywać się one będą pod hasłem „Polski Splot”. Jak zwykle wydarzenia tematycznie nawiązujące do hasła przewodniego będą miały miejsce się będą na terenie całej gminy i potrwają przez tydzień.

Zaczynamy w piątek, 6 września artystyczną instalacją, pod roboczym tytułem „Pajęczy Splot”, która symbolicznie nawiązywać będzie do 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, obrazując zmiany jakie zaszły przez ten czas na terenie naszej gminy. Europejskie Dni Dziedzictwa to wystawy, koncerty, warsztaty – tydzień kreatywnej i artystycznej aktywności wszystkich Satelit Kultury. W czasie trwania tegorocznej edycji zapraszamy między innymi do Lutowa, gdzie 14 września odbędzie się Biesiada po Lutowsku – „Kultura w splocie”, dzień później, 15 września zapraszamy do Wałdowa na XI Jarmark św. Mateusza, podczas którego zaprezentowana zostanie wystawa krajeńskich koronczarek.

Szczegółowy harmonogram wszystkich wydarzeń dostępny w placówkach Satelit Kultury – świetlicach wiejskich oraz Wiejskich Ośrodkach Kultury. O zbliżających się przedsięwzięciach będziemy również informować na bieżąco na naszej stronie. Zachęcamy do śledzenia!