Od kilku lat w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy mieszkańców Sępólna Krajeńskiego do wspólnego odtańczenia poloneza. W ubiegłym roku na płycie stadionu miejskiego ten wyjątkowy, narodowy taniec zatańczyły 726 osoby.

Widowiskowe ujęcia nagrane z lotu ptaka wzbudziły zachwyt wśród odbiorców, a barwny korowód maszerował w rytm tradycyjnego poloneza w specjalnie przygotowanej choreografii. W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chcielibyśmy dokonać rzeczy na swój sposób historycznej i w pewnym sensie symbolicznej. Mianowicie mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić do wspólnego tańca 1000 osób. Liczymy na pomoc naszych mieszkańców, dlatego zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do naszego tanecznego korowodu, który 09 listopada o godzinie 10:30 (zbiórka o godzinie 10:00) ponownie dostojnym krokiem poruszał się będzie po murawie stadionu miejskiego w Sępólnie Krajeńskim.

PARTNERZY WYDARZENIA:  Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Liceum Ogólnokształcące im. T. Kotarbińskiego, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim, Gminne Przedszkole nr 1, Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka”.