Szanowni Państwo!
W obliczu nowych okoliczności, ze szczególną dbałością o ochronę dziedzictwa kulturowego, postanowiliśmy wznowić ideę POGOTOWIA KULTURALNEGO w nieco innym niż dotychczasowy kontekście.

Z rozwagą i niezmienną troską, dbając przede wszystkim o Państwa bezpieczeństwo, dokładamy wszelkich starań aby dostęp do kultury w przestrzeni naszego miasta miał niezmiennie realny wymiar.

Mimo wszechobecnego dystansu, zamierzamy sukcesywnie przypominać mieszkańcom Sępólna, że dobra kultury, zarówno materialne jak i te o wartości duchowej są dla nas niezwykle ważnym aspektem życia społecznego.

LETNIE POGOTOWIE KULTURALNE wznawiając swoją twórczą inicjatywę, symbolicznie nawiązywać będzie do święta od pokoleń wpisującego się w prastarą tradycję słowiańską.

Już dziś z ogromną radością informujemy, że zagościmy w sercu naszego miasta, zwiastując długo oczekiwany moment letniego przesilenia.
Odnosząc się do symboliki Nocy Świętojańskiej, pragniemy poza niezwykle ważnym aspektem kultywowania tradycji, przywołać także sentymentalne wspomnienie organizowanych nie tak dawno przez naszą instytucję wydarzeń.
BĄDŹCIE PAŃSTWO Z NAMI!

Tekst: Ewa Quiring-Korczak
Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim