„Paszport od kuchni” to 11. edycja Kujawsko-Pomorskiego Paszportu Turystycznego. Jak zawsze proponujemy zwiedzanie popularnych atrakcji i mało znanych zakamarków Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. Tym razem dodaliśmy jednak coś specjalnego dla koneserów regionalnych smaków i zwyczajnych łasuchów 🙂 Z aplikacją dotrą do miejsc, w których powstają słoneczne miody, powidła i soki, słynna gęsina, dania z ryb, wyborne sery kozie i twarogi od szczęśliwych krów… Do tego dopełniające całości trunki (dla kierowców polecamy wodę mineralną). Naszym zdaniem kulinarne zdobycze z odwiedzanych miejsc to najlepsza pamiątka z podróży.

Niezmiennie, pretekstem do wyruszenia w trasę jest dziedzictwo kulturowe, osobliwości natury i urokliwe krajobrazy naszych Konstelacji: Kujaw, Pałuk, Borów Tucholskich, Doliny Dolnej Wisły i Pojezierza Brodnickiego… Mamy nadzieję, że przyprawione szczyptą smaku wakacyjne wyprawy pozwolą nasycić wszystkie zmysły!

Nasza aplikacja przyda się jako przewodnik w terenie, przepustka do przygody oraz zapis trasy (by mieć co wspominać). Zwiedzający mogą brać udział w grach terenowych (questach) i zbierać punkty. Gwarantujemy dobrą zabawę a przy odrobinie szczęścia można będzie wygrać jeden z voucherów na pobyt w Konstelacjach dobrych miejsc, ufundowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną (współfinansowanie: Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich).

Choć miejsca kulinarne nie są punktowane w paszportowym rankingu – dla uczestników naszej wakacyjnej zabawy mamy bonusy w postaci rabatów na regionalne produkty i usługi.

Do zobaczenia na szlaku, przy stole lub pikniku na kocyku 🙂

POBIERZ APLIKACJĘ

 

źródło: kujawsko-pomorskie.travel