Prezentujemy Państwu pierwszy odcinek podcastu „Muzyczna rzeka pokoleń”. Jest to zapowiedź projektu, który wkrótce – jak wierzymy przy Państwa pomocy – doczeka się kolejnych realizacji. Od września planujemy zainicjować cykl międzypokoleniowych rozmów na temat muzyki z mieszkańcami naszej gminy. Pragniemy zbadać ile prawdy jest w powiedzeniach, które głoszą, że muzyka „łagodzi obyczaje” i „łączy pokolenia”. Do udziału zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, dziadkami lub przyjaciółmi w różnym wieku. Ideą podcastu jest zderzenie perspektyw bliskich sobie osób w różnym wieku. Jak w Waszym domu słucha się muzyki? Jakiej muzyki się słucha? Czy przejęliście muzyczne upodobania od swoich rodziców bądź – wprost przeciwnie – Wasze gusta różnią się tak bardzo, jak to tylko możliwe? Czego słuchali kiedyś a czego słuchają dzisiaj Wasi rodzice, rodzeństwo i inni – starsi lub młodsi – bliscy. Naszym celem jest nagranie kilku odcinków, których bohaterami będziecie Wy i Wasze muzyczne opowieści. Do rozmów zapraszamy pary, bądź większe grupy. Podstawowe kryterium jest tylko jedno – między rozmówcami powinna być wyraźna (pokoleniowa) różnica wieku. Stąd sugestia by byli to Wasi rodzice, rodzeństwo, wujostwo lub dziadkowie. Choć równie dobrze możecie zgłosić się z przyjaciółmi w różnym wieku. Zainteresowanych udziałem w podcaście prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres michal@ckissepolno.com.pl

W pierwszym odcinku wysłuchajcie rozmowy prowadzącego, Michała Picka i jego taty, Bernarda. To opowieść o tym jak muzyką nasiąkamy od najmłodszych lat i jak ważną rolę w naszym życiu potrafią pełnić pierwsze muzyczne doświadczenia, niejednokrotnie inspirowane przez rodziców lub rodzeństwo. To także opowieść o pasji oraz miłości do muzyki, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. W historii tej Tadeusz Nalepa współwystępuje z Metalliką i zespołem The Shadows. To dowód na to, że muzyka nie zna granic i potrafi poruszać nas tak samo bez względu na różnicę wieku. Miłego słuchania!

 

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury + Edycja 2023.

 

Link do podcastu: https://ckissepolno.com.pl/muzyczna-rzeka-pokolen/

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim