Przed nami niezwykle atrakcyjny maj. Miesiąc obfitujący w rozmaite wydarzenia kulturalno-artystyczne.

Startujemy tradycyjnie, z piskiem opon. 1 maja zapraszamy na V Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się na placu przy Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL’u (ulica Gryfa Pomorskiego 15, teren zakładu Agroma). Od 1 maja będzie można także podziwiać wystawę „Ojcowie założyciele Unii Europejskiej”, która pojawi się w gablotach ekspozycyjnych Centrum Kultury i Sztuki. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej gościć będziemy prawdziwego pasjonata, Piotra Furtaka, który od ponad 8 lat zbiera przypinki z herbami. Jego kolekcja liczy ponad 2500 egzemplarzy, wśród których znajdują się herby i logotypy z całej Polski oraz herby zagraniczne, głównie z Niemiec, Szwecji i Norwegii. Święto Konstytucji 3 maja w tym roku obchodzić będziemy „na galowo”, najpierw zapraszamy na symboliczną akcję patriotyczną przed kościołem parafialnym, a później przenosimy się na salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbędzie się Gala Moniuszkowska inaugurująca cykl działań związanych z obchodami Roku Moniuszkowskiego. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych na miesiąc maj! Szczegółowy harmonogram wydarzeń zamieszczamy poniżej. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i odwiedzania strony internetowej www.ckissepolno.com.pl oraz profilu Facebook Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, gdzie na bieżąco informujemy o zbliżających się wydarzeniach. Do  zobaczenia w maju!

 

1 maja 2019 r., godz. 11:00

V Zlot Pojazdów Zabytkowych „Hity PRL-u” (Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL)

 

1 maja 2019 r., 15. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Wystawa „Ojcowie założyciele Unii Europejskiej” – gabloty ekspozycyjne CKiS

 

 

2 maja 2019 r., godz. 12:00 – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Otwarcie wystawy Piotra Furtaka: „Herby województw, powiatów, gmin i miast na pinach, przypinkach i innych ciekawych przedmiotach” (Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim)

3 maja 2019 r., godz. 11:00 – Święto Narodowe Konstytucji 3 maja

„Historia pisze się dzisiaj” – wydarzenie patriotyczne z cyklu wielopokoleniowe spotkania Polaków (plac przed kościołem parafialnym pw. św. Bartłomieja)

3 maja 2019 r., godz. 16:00 – „Moda na Moniuszkę, to moda na Polskę” – cykl działań Roku Moniuszkowskiego

Gala Moniuszkowska – „Moniuszko lirycznie, patriotycznie i na wesoło” – koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – kompozytora, organisty, dyrygenta, twórcy polskiej opery narodowej (sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim)

7 maja 2019 r., godz 11:00

Otwarcie wystawy plakatu Witolda Mysyrowicza: „Stanisław Moniuszko i jego twórczość” (sala kolumnowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim)

13 maja 2019 r., godz. 12:20

130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka

 

16 maja 2019 r., godz 18:00

Koncert argentyńskiego gitarzysty, Daniela de Vita wraz z zespołem Łukasza Gorczycy (sępoleńskie Molo)

 

18 maja 2019 r., godz. 13:00

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – koncert zespołu Verdis

 

18 maja 2019 r., godz. 21:00

Noc grozy – projekcja filmów „Impostor” i „Belzebub” (sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim)

 

24 maja 2019 r., godz. 18:00

Koncert zespołu Bałkan Express (sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim)