Przed nami lato pełne artystycznych atrakcji! Koncerty, biesiady, Jarmarki, imprezy okolicznościowe. Nabieramy rozpędu już teraz proponując Państwu wiele możliwości aktywnego spędzenia letniego wypoczynku.

Cały lipiec panować będzie „Babskie Lato”, w związku z trwającym Rokiem Praw Kobiet Panie z terenów wiejskich przygotowały tematyczne spotkania i akcje poświęcone kobietom. Startujemy już 1 lipca w Kawlach, gdzie będziemy dyskutować o roli kobiet we współczesnym świecie i wzajemnie motywować się do twórczych działań podczas spotkania „Odkryj swoją kobiecą moc”. Ciekawie zapowiada się także „Wiejski Eden – mini festiwal kwiatów” w Wysokiej Krajeńskiej, na który zapraszamy 12 lipca, a dwa dni później, 14 lipca, nie może Was zabraknąć na pierwszych „Mini igrzyskach kobiet wiejskich w Piasecznie”! Panie staną do sportowej rywalizacji, która bez wątpienia przyniesie sporo emocji. Szczegółowy harmonogram wydarzeń w ramach programu „Babskie Lato” dostępny jest na stronie www.ckissepolno.com.pl

Sierpień to oczywiście Dni Sępólna Krajeńskiego, które w tym roku zapowiadają się perfekcyjnie. 4 sierpnia na Stadionie Miejskim w Sępólnie Krajeńskim wystąpi legendarny zespół Perfect – liczymy na chóralne śpiewanie „Autobiografii” i morze uniesionych w górę zapalniczek. Koncert głównej gwiazdy poprzedzi muzyczny wehikuł czasu z Radiem Weekend, w którym zaprezentowane zostaną „Złote Przeboje 100-lecia”. Na dyskoteki z Radiem Weekend zapraszamy wszystkich zainteresowanych na plażę miejską, gdzie w okresie letnim będą się one odbywały cyklicznie.

5 sierpnia na terenie sępoleńskiego Parku Przemysłowego z przytupem wystartuje kolejna edycja Zawodów konnych w skokach przez przeszkody, to wydarzenie które ma szansę stać się w przyszłości atrakcją turystyczną ściągającą do Sępólna miłośników sportów konnych. Atrakcją, która przyciąga do Sępólna turystów bez wątpienia stało się Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL, które 12 sierpnia zaprasza wszystkich miłośników rodzimej motoryzacji na I spotkanie pojazdów polskiej produkcji. Przypominamy, że POM PRL znajduje się na terenie zakładu „Agroma” przy ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację 15.

7 sierpnia zjemy Śniadanie na trawie z Marszałkiem Piłsudskim. Natomiast tych wszystkich, którzy spragnieni są tanecznej zabawy przy dyskotekowej muzyce zapraszamy 10 sierpnia na plażę miejską, gdzie odbędzie się kolejna już Bitwa DJ’ów. Stałych bywalców tych muzycznych pojedynków nie musimy szczególnie namawiać, natomiast tych z Państwa, którzy do tej pory nie uczestniczyli w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy!

Okazji do zabawy przy muzyce będzie znacznie więcej, 11 sierpnia zapraszamy na coroczny XIV już Jarmark św. Wawrzyńca, podczas którego będziecie mogli się Państwo bawić przy dźwiękach muzyki zespołu Karpowicz Family. Tegoroczny Jarmark odbędzie się na targowisku miejskim „Mój Rynek”. 8 września kolejna z dużych, cyklicznych imprez – Biesiada po Lutowsku, którą w tym roku swoim występem uświetni zespół Bajery. Zaś 9 września w Sępólnie bawić się będziemy na dożynkach powiatowych, a o taneczną oprawę wydarzenia zadba zespół Mejk. 11 lat liczy sobie Jarmark św. Mateusza w Wałdowie, na który w tym roku zapraszamy 15 września. Tam również nie zabraknie zabawy przy dźwiękach muzyki. Wrzesień to także czas Europejskich Dni Dziedzictwa, których celem jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich” i trwać będzie od 10 do 16 września. Po szczegółowy harmonogram wydarzeń przygotowanych w ramach EDD odsyłamy na stronę internetową www.ckissepolno.com.pl. 22 września, świętować będziemy jeszcze jeden ważny jubileusz – 80-lecie klubu sportowego MLKS Krajna, podczas którego gości zabawiać będzie kabaretowa Formacja Chatelet.

Czeka nas lato pełne wrażeń! Abyście nie przegapili Państwo żadnego z wydarzeń zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz profilu facebook Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.