Lato w pełni, a my już powoli zapełniamy kalendarz letnich imprez.

Przypominamy, że sezon zainaugurujemy w najbliższy piątek, 25 czerwca, podczas kina plenerowego na sępoleńskim molo. O 22:00 wyświetlimy dla Państwa film „Palm Springs”, a tuż po jego zakończeniu zapraszamy na widowiskowy pokaz „Laser show”.

To tylko preludium tego, co czeka nas w nadchodzących tygodniach. Każdy weekend to niespodzianki, plenerowe atrakcje i wydarzenia, o których będziemy informować na bieżąco.

Już teraz uchylamy rąbka tajemnicy, zdradzając, że przed nami między innymi pierwszy w Sępólnie „Festiwal światła”, podczas którego podziwiać będziemy projekcje wykonane nowoczesną, zapierającą dech w piersiach techniką video mappingu. To technologia, która ożywia budynki i całe przestrzenie wokół nich.

Sezon letni to także plenerowe koncerty, festyny, pikniki, pokazy historyczne – m.in. pojedynki szlacheckie i inscenizacje przenoszące nas do świata barwnie opisywanego na kartach książek Henryka Sienkiewicza.

Przed nami także kulinarna bitwa na dwie gigantyczne patelnie w wykonaniu kucharzy z programu MasterChef.

Nie zabraknie spotkań z muzyką – reggae, operetką, bluesem, a także kolejnej edycji „Sępoleńskiej biesiady”. Do Sępólna po raz kolejny przyjadą zagraniczni goście i artyści z różnych stron Polski. Będziemy podziwiać ich podczas zmagań sportowych, na scenie za mikrofonem i w tańcu.

Młodszych odbiorców na pewno zainteresują Festiwal Kolorów oraz Festiwal Baniek Mydlanych.

Te i wiele innych wydarzeń to zapowiedź lata pełnego wrażeń.

Aby nie przegapić niczego z naszej oferty śledźcie naszą stronę internetową www.ckissepolno.com.pl oraz profil Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim na Facebooku.

Sępólno czuje letni klimat!