28.11.2021 r., godz.18:00
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Program NIEBO NAD JEZIOREM to autorski debiut Emilii Pawłowskiej, wokalistki i autorki piosenek pochodzącej z okolic Więcborka (kuj.-pom.). To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk – współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.

Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany lecz oscyluje m.in. wokół jazzu, popu, bosanovy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi samej Emilii Pawłowskiej, a także pozostałych muzyków, którzy mieli swój wpływ na ten projekt. Dzięki temu w muzyce, którą można usłyszeć podczas koncertu „Niebo nad jeziorem”, zawarta jest cała paleta emocji, natomiast refleksje zawarta w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości.

Album NIEBO NAD JEZIOREM ukazał się 28 maja 2021 r. nakładem wydawnictwa SOLITON.
Płytę patronatem medialnym objęły redakcje: Polskie Radio PiK, Muzykoholicy, Polska Płyta / Polska Muzyka i Era Jazzu.

W koncercie wystąpią :

Emilia Pawłowska – śpiew
Klaudia Kaczyńska – chórki
Kacper Andrzejewski – chórki
Igor Nowicki – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne
Marcin Gawdzis – trąbka, flugelhorn
Maciej Olesiński – gitary, banjo, ukulele
Bartłomiej Werachowski – gitary basowe
Kamil Miszewski – perkusja

Bilety w cenie 30 zł do kupienia na stronie lub w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim w godz. 7:00-15:00 (od pon. do pt.).
Serdecznie zapraszamy!