Cofnijmy się do epoki sprzed udźwiękowienia filmu. Do czasów, w których projekcja niemych filmów wzbogacana była muzyką graną na żywo. Próby łączenia muzyki z ruchomym obrazem sięgają XIX wieku. Poczujcie jak potężnym nośnikiem emocji potrafi być muzyka, jak sugestywnie uzupełnia obraz i dopowiada narrację, do historii która przedstawiona jest w formacie niemego wideo.

Powstały w roku 1920 film „Gabinet Doktora Caligari” to opowieść z dreszczykiem, której centralną postacią jest tajemniczy hipnotyzer. Muzykę pod seans zapewni zespół Czerwie – polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych, będący fuzją wielu gatunków muzycznych. W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory. Grupa zagrała do tej pory ponad 700 koncertów w Polsce i Europie m.in. (Czechy , Słowacja , Węgry , Niemcy ,Holandia , Wielka Brytania).

Czerwie znajdują się w ścisłej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych. To doskonała forma połączenia dwóch światów – nowoczesnej infrastruktury technicznej, zmodernizowanej sali widowiskowej i tradycyjnej formy prezentacji filmu z muzyką na żywo. Tego jeszcze w Sępólnie nie było.

ZAPRASZAMY!
28.03.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
bilet wstępu – symboliczna złotówka
(do nabycia na stronach www.ckissepolno.com.pl lub www.biletyna.pl)