Artystyczne lato w Sępólnie Krajeńskim zapowiada się ekscytująco! Szereg wydarzeń adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych, koncerty, zawody, spektakle, wydarzenia których nie mogą Państwo przegapić. Zalecamy wziąć do ręki notes bądź kalendarz i długopis by już teraz wynotować sobie najciekawsze propozycje.

Zaczynamy już 2 czerwca na Placu Przyjaźni, gdzie będziemy świętować Dzień Dziecka „W Krainie Baśni” (wśród wielu atrakcji będą między innymi występy zespołu „Maskotki” oraz Magdaleny Wasylik, której głos rozpoznają zapewne wszystkie dzieci zaznajomione z najlepszymi filmowymi bajkami).

17 czerwca coś dla miłośników tańca, taneczny spektakl „Otwarci na Taniec” w Centrum Kultury i Sztuki.

A już 22 czerwca zapraszamy Państwa na II Festiwal Orkiestr Dętych, który w tym roku będzie miał charakter międzynarodowy, wśród uczestników pojawią się artyści zza granicy.

W lipcu znowu zabrzmi blues! Łukasz Gorczyca powróci do naszego miasta z amerykańskim gitarzystą, Chazem de Paulo, który z powodzeniem koncertuje w USA, Kanadzie i Europie.

W lipcu znowu zabrzmi blues! Łukasz Gorczyca powróci do naszego miasta z amerykańskim gitarzystą, Chazem de Paulo, który z powodzeniem koncertuje w USA, Kanadzie i Europie.

W każdą lipcową sobotę czekać będzie na Państwa ciekawe wydarzenie. Dyskoteki w stylu retro, potańcówki na deptaku, czy pokazy brazylijskiej sztuki walki Capoeira.

Sierpień stoi pod znakiem Dni Miasta, w tym główną koncertową gwiazdą będzie zespół Golec uOrkiestra, na którego występ zapraszamy 10 sierpnia, tydzień wcześniej odbędzie się natomiast XV Jarmark św. Wawrzyńca, który uświetnią zespoły Bałkan Express, Kapela Tyrolska oraz Andrzej Kubacki.

Nie tylko w Sępólnie Krajeńskim odbywają się Jarmarki! Od lat tradycję spotkań z tradycją i folklorem kultywujemy także w Wałdowie, podczas Jarmarku św. Mateusza, na który zapraszamy 24 sierpnia. Dzień później z kolei w Kawlach świętować będziemy Dożynki Gminne, wystąpią na nich zespoły Neposedy Dance i Kalejdoskop z Grodna. 1 września już po raz drugi spotkamy się na wydarzeniu poświęconym polskiej motoryzacji, II spotkanie polskiej motoryzacji, ciągników rolniczych i pojazdów niezarejestrowanych odbędzie się na placu przed Pomorskim Okręgowym Muzeum PRL. We wrześniu tradycyjnie obchodzić będziemy także Europejskie Dni Dziedzictwa, tegorocznej edycji przyświeca hasło „Polski splot”.

To tylko niektóre z zaplanowanych przez nasz wydarzeń, w tym roku będziecie mieli Państwo jeszcze okazję skorzystać z oferty kina plenerowego, jak i kina stacjonarnego. Dzieci i młodzież zaprosimy na spektakle teatralne w wykonaniu aktorów z Teatru im. A. Mickiewicza z Wrocławia, starszych odbiorców na pewno zainteresuje spektakl baletowy „Dziadek do Orzechów”, a wielopokoleniowa publiczność zapewne stawi się na koncercie Natalii Kukulskiej. Mieszkańcy naszego miasta będą mieli również okazję zaproponować swój pomysł, który będzie miał szansę otrzymać dofinansowanie w ramach projektu Inicjatywy Lokalne 2019. Liczymy na Państwa kreatywność! Nie zabraknie kabaretów, rewiowych pokazów i mnóstwa innych rzeczy, o których będziemy informowali na bieżąco.

Szczegółowy harmonogram przewidzianych wydarzeń pojawiać się będzie na naszej stronie www.ckissepolno.com.pl oraz na profilu Facebook Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Kliknijcie „lubię to”, a będziecie zawsze poinformowani na czas!