Z okazji zbliżających się Walentynek zapraszamy Państwa na balet „Giselle” w obsadzie artystów Royal Lviv Ballet.

Gościnnie w roli Księcia Alberta wystąpi solista Canada’s Royal Winnipeg Ballet, Tristan Dobrowney. „Gisele” należy do arcydzieł sztuki baletowej, jest jednym z najbardziej romantycznych baletów świata. To zarówno choreograficzny, jak i dramaturgiczny majstersztyk, który od 1841 roku stanowi żelazną pozycję w repertuarze najlepszych zespołów baletowych.

Historia nieszczęśliwej miłości wiejskiej dziewczyny, Giselle i księcia Alberta, przenosi nas do magicznego świata zjaw i duchów, w którym nie braknie momentów zarówno grozy, jak i wzruszeń. Sztuka podzielona na dwa akty to podróż kolejno do świata rzeczywistego i fantastycznego. Zróżnicowana i barwna choreografia obu aktów obfituje w elementy popisowe, z całą wirtuozerią skoków, piruetów i podnoszeń. Klasyczny, romantyczny balet o miłości, której nie pokona śmierć to idealna propozycja na święto zakochanych.

Na transmisję spektaklu zapraszamy 14 lutego o godzinie 16:00, będzie ona dostępna zarówno na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, jak i na naszym profilu facebookowym, a dodatkowo także na profilu Gminy Sępólno Krajeńskie. Zapraszamy przed ekrany komputerów bądź telewizory. Życzymy miłego seansu!