Zapraszamy na nastrojowe, poetycko-muzyczne spotkanie „A miłość stała się wierszem”. Emilia Pawłowska i akompaniujący jej na fortepianie Igor Nowicki przygotowali dla Państwa repertuar poświęcony rytmom uczuć, podążających w kierunku najpiękniejszego, bezwarunkowego uczucia jakim jest miłość.

Piękne, liryczne teksty autorstwa poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej, recytowane będą w sąsiedztwie nawiązujących do nich piosenek przygotowanych w minimalistycznym anturażu, który pozwoli skupić się na ich treści. Za sprawą wybranych wierszy i utworów muzycznych doznacie Państwo całego wachlarzu pozytywnych emocji. Przyjdźcie, dajcie oczarować się dźwiękom i słowom.

 

ZAPRASZAMY!

20.03.2022 r.

godz. 17:00

sala widowiskowa

Centrum Kultury i Sztuki

w Sępólnie Krajeńskim

wstęp wolny

 

Bezpłatne wejściówki można zamówić online na stronie: www.ckissepolno.com.pl, http://www.biletyna.pl/…/Emilia…/Sepolno-Krajenskie, lub odebrać w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00

Uwaga – Osoby, które odebrały swoje wejściówki jako w pełni zaszczepione (COVID-19) prosimy o zabranie certyfikatu szczepienia ze sobą na koncert.

 

Anna Szuca związana jest z poezją odkąd pamięta. Podczas studiów w Olsztynie w latach 1956 – 1961 prowadziła audycje literackie w studenckim radiowęźle, a potem w radiu „Olsztyn”. Była też korespondentką gazety „Głos Olszyński”.

Wywodzi się z pokolenia wychowanego na poezji. Może poszczycić się znajomością z Edwardem Stachurą, z którym uczęszczała do szkoły podstawowej. Później los skierował ich do tego samego liceum. Bywała jurorką w gminnych konkursach recytatorskich. Współuczestniczyła w pracach Klubu Literackiego „Krajniacy” przy Szkole Podstawowej w Sypniewie. Od roku 1968 związała się z Ziemią Krajeńską. Pracowała w zawodzie nauczyciela m.in. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie jednocześnie pełniła różne funkcje społeczne m.in. aktywna członkini Związku Nauczycielstwa Polskiego, w latach 1994 – 1998 radna Rady Miasta w Więcborku, w latach 1998 – 2002 pełniła funkcję przewodniczącej Rady Miasta Więcborka, a w kadencji 2002 – 2006 przewodniczyła Radzie Powiatu Sępoleńskiego.

W latach 90. rozpoczęła publikowanie swoich wierszy w prasie lokalnej. Oznaczona została m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Komisji Edukacji Narodowej

ANNA SZUCA wydała oficjalnie do tej pory dwa tomiki wierszy : „Zamknięta w czasie” w 2003 r. i „ W drodze” w 2009 r.

Od lat się przyjaźnimy . To jedna z pierwszych osób która zainteresowała mnie pięknem poezji i to m.in. do wierszy Anny Szucy powstały moje pierwsze piosenki, które miałam możliwość zaprezentować słuchaczom podczas wieczorków poetyckich.

Na przełomie wiosny ubiegłego roku ANNA SZUCA została przyjęta w poczet członków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS

 

Alina Rzepecka jest poetką obecnie mieszkającą w Bydgoszczy . Urodzona na Kaszubach , związana emocjonalnie z miejscem swojego urodzenia i dzieciństwa . Jest nauczycielem matematyki (ukończone studia matematyczne). Obok poezji Jej zainteresowania skupiają się na muzyce (gra na skrzypcach) i literaturze . Jest laureatką wielu konkursów poetyckich .

Wydała 3 tomiki poetyckie :

Bezsenność, Wrocław 2005 r.

Oswajanie snów, Bydgoszcz 2014 r.

Punkty styczności, Bydgoszcz 2018 r.

Wcześniej publikowała wiersze w czasopismach literackich .

Wiersze Aliny Rzepeckiej , jak w przypadku wielu poetów o matematycznym umyśle, mają przeważnie skondensowaną formę, z wyraźnie zarysowaną pointą i wyważonym „środkiem ciężkości”. Poetka nie używa kapitalików i znaków przestankowych, fraza wiersza jest klarowna, muzyczna, dobrze brzmi i pozwala na prześledzenie logiki wiersza nawet przy słuchaniu. Delikatna metafora jest używana z umiarem, tworząc czytelne struktury logiczne. Chyba właśnie prostota, przy całym bogactwie środków wyrazu poetyckiego, jest cechą charakterystyczną wierszy Aliny Rzepeckiej .

Wiersze te nie są poszukiwaniem nowego języka poetyckiego, nie są też próbą naśladowania innych poetów, są oryginalne, co jest trudne, bo przecież na takie tematy jak miłość, uczucia, śmierć, wydaje się, że już napisano wszystko. Nowe wiersze poetki powoli składają się na następny tom poetycki, który, tak jak poprzednie, uwiedzie czytelnika subtelną „kreską” poetycką.

Alina Rzepecka odbyła ogromną liczbę spotkań autorskich w wielu miastach Polski , miała występy na festiwalach poetyckich, w tym na prestiżowej Chojnickiej Nocy Poetów .

Na przełomie wiosny ubiegłego roku Alina Rzepecka została przyjęta w poczet członków Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.